Отборът на Ред Бул Залцбург спечели гостуването си на Бенфика с 2:0 в първи мач от Група "D" на Шампионска лига. Португалците започнаха мача много страхливо. Грешка в отбраната още в 2' накара вратаря Анаталоий Трубин да фаулира противников играч в своето наказателно, а турският рефер Халил Мелер посочи бялата точка и показа жълт картон на украинеца. До гол обаче не се стигна, тъй като Карим Конате не успя да вкара.

В 10' минута "орлите" имаха сериозни претенции за дузпа, но този път Мелер странно замълча. Положението за Бенфика стана трагично само две минути по-късно, когато Антонио Силва от домакините получи директен червен картон заради игра с ръка в своето наказателно, а Залцбург получи правото да изпълнява втора дузпа още преди да е изтекъл четвърт час.

Този път с изпълнението се нагърби Роко Симич, който не сбърка.

Австрийският тим вкара втори гол в началото на второто поувреме, когато Симич асистира на Оскар Глоух, който стана най-младият израелец, който вкарва в Шампионска лига.