Отборът на Фейенорд спечели домакинството си на Селтикс с 2:0 в първи мач от Група "Е" на Шампионска лига.

Шампионите на Нидерландия заслужено стигнаха до победата, след като "келтите" получиха два червени картона през втората част.

Резултатът на "Де Кайп" откри Калвин Стенгс в края на първата част от пряк свободен удар. В средата на второто полувреме "детелините" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Густаф Лагербилке, а домакините получиха право да изпълняват 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Игор Пайсао, но бразилецът пропусна. Интригата в мача приключи 4 минути по-късно, когато резервата Один Холм получи директен червен картон. В 71' играчите на Арне Слот вкараха и втори гол, но той не бе зачетен заради засада след намесата на ВАР.

Крайният резултат оформи резервата Алиреза Яханбакхш в 76'.