Отборът на Унион Берлин спечели първа точка в груповата фаза на Шампионска лига.

В двубой от четвъртия кръг в група "С“ на най-престижния футболен клубен турнир в света тимът от Берлин завърши наравно 1:1 като гост на първенеца на Италия Наполи.

С равенството Унион прекъсна серия от 12 поредни загуби във всички турнири.

За отбора от Наполи това е първо равенство в групата, като отборът има и две победи и загуба.

На стадион "Диего Армандо Марадона“ в Неапол Наполи, който спечели като гост в Берлин с 1:0 първият мач между двата тима, не успя да измъкне повече от точка.

Наполи наложи тотално надмощие от първите минути, но голът падна чак в 39-ата минута и бе дело на Матео Политано.

Преди това Франк Ангиса в 30-ата минута също вкара за Наполи, но попадението бе отменено заради нарушение.

След почивката, противно на очакванията, гостите стигнаха до равенството, като точката на Унион донесе Дейвид Датро Фофана в 52-ата минута.

До края домакините така и не успяха да стигнат до втори гол и за измъкнат победата.