Чешкият шампион Спарта Прага отпадна от Шампионска лига в трети квалификационен кръг след равенство 3:3 в редовното време и продълженията и 2:4 при дузпите срещу датския първенец Копенхаген.

Първата срещата беше приключила при нулево равенство в столицата на скандинавската държава.

Днес чехите допуснаха гол още в първата минута на мача когато се разписа Ларсон.

В 56-ата Крейчи от домакините изравни, но след преглед с ВАР, попадението беше отменено заради нарушение на футболиста на домакините.

В 80-ата Бирманчевич изравни, с което се стигна до продължения.

В четвъртата минута от първото влезе родния национал Мартин Минчев.

Малко след това Спарта вкараха чрез Лачи, но само 3 минути по-късно Клаесон отново изравни.

Олатунджи даде нов аванс за чехите с гол в 107-ата минута, но Клаесон възстанови равенството с попадение в 113-ата, което беше негово второ в мача.

При дузпите Крейчи и Сьоренсен за Спарта пропуснаха, което се оказа решаващо, а датчаните вкараха всяка една от първите 4 дузпи, с което стигнаха до плейоф с полския Ракув.