Селекционерът на България Александър Димитров коментира първата и единствена победа за тима ни в световните квалификации в зона "Европа" за Мондиал 2026.

"Лъвовете" надиграха Грузия, но заеха последното 4-о място в своята група "Е". 

"Посрещнах ги, защото играчите заслужават, а и имат моето уважение, както и на всички. Стараха се, играха много сплотено и концентрирано. Играха всеотдайно. Тази игра, начинът им на влизане в мача даде резултат. Заслужават го с работата си през тези няма и два месеца, откакто сме заедно.

Ние се изправихме срещу много сериозен и стойностен противник, участник на последното Европейско първенство, това беше част от нашия план за мача. Една от задачите беше да не получаваме гол, накрая всичко свърши добре.

Тази реакция я видяхме в първия мач с Турция – изравнихме веднага след като ни поведоха. Тези играчи знам какво могат като качества, характер и манталитет. Поех отбора, защото вярвам в тях.

Гледаме вече да правим, да създаваме ядро. Контузиите промениха някои неща. Не сме си правили експерименти, но ако имате предвид предния прозорец с 8 промени – трябваше да вкараме свежи хора с Испания“, заяви Димитров.