Националният отбор по футбол на България спечели първата си точка в квалификациите за Европейското първенство в Германия през 2024 година.

В третия си мач в група "G“ на квалификациите, в Каунас отборите на Литва и България завършиха наравно 1:1.

Едвинас Гирдвайнис откри резултата в 15-ата минута след грешка в отбрана на Валентин Антов и Марин Петков след ъглов удар, давайки преднина за тима на Литва.

В 27-ата минута Петков се реваншира за грешката си, като възстанови равенството с изстрел от границата на наказателното поле.

От 17-ата минута тимът на Литва игра с десет души след пресилен червен картон на Юстас Ласицкас за нарушение срещу Кирил Десподов.

В 37-ата минута домакините останаха и без капитана си Федор Черних, който бе принудително заменен заради контузия.

След почивката българите бяха по-активният тим на терена, но така е не успяха да намерят верен път към вратата на домакините.

За българския тим отборът спечели първата си точка в квалификациите, като вкара и първи гол от началото на квалификациите.

За Литва спечелената точка също е първа, но от два изиграни мача.