Отборите на България и Унгария приключиха при равенство 1:1 първото полувреме на мач от група "G“ на квалификациите за Европейското първенство в Германия.

Двубоят се играе на Националния стадион "Васил Левски“ пред празни трибуни.

Мартин Адам даде преднина на унгарците в 10-ата минута след асистенция на Доминик Собослай.

В 20-ата минута капитанът на България Кирил Десподов имаше добра възможност да възстанови равенството, но не се възползва от шанса, давайки възможност на отбраната на унгарците да се справи.

В 24-ата минута Спас Делев изравни след асистенция на Кирил Десподов.

В 37-ата минута отборът на България остана с десет души, след като Валентин Антов получи втори жълт и червен картон.

Две минути по-късно полският рефер Стефански вдигна червен картон и на Илия Груев-младши. Последва консултация със системата ВАР и Груев бе върнат на терена.

В 43-ата минута Илиан Илиев, който прави дебют начело на отбора на България, направи смяна, като на терена се появи дебютанта Живко Атанасов, заменяйки Ивайло Чочев.