Сърбия изравни на България за 2:2 в последен квалификационен мач и за двата отбора за класиране на ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия.

В 82-ата минута Душан Тадич се нае с изпълнение на ъгловия удар и намери по перфектен начин Сърджан Бабич, който скочи най-високо и вкара с глава в горния десен ъгъл, правейки резултата 2:2.

Преди това България направи обрат след като през първото полувреме "плавите" водеха с 1:0 след гол на Вердер (Бремен) Милан Великович в 17-та минута след асистенция на звездата на саудитския Ал-Хилал - Александър Митрович.

В 59-ата Георги Русев изравни, а капитанът ни Кирил Десподов отбеляза в 69-ата за 2:1.

Сърбия се нуждае от равенство, победа, а при поражение от България и загуба на Черна гора от Унгария, "плавите" ще играят на Шампионата на Стария континент.

България е без никакъв шанс за класиране напред и със сигурност "лъвовете" ще заемат последното 5-о място в група "G", освен ако не направят обрат и не победят с разлика "плавите" в Лесковац.