Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение с 1:2 от Андора в последния си двубой от група 3 на квалификациите за Евро 2024 и отпадна от по-нататъшната надпревара.

След като бяха записали нулеви равенства срещу силните отбори на Сърбия и Шотландия, днес футболистите на Йордан Петков регистрираха шокиращ обрат срещу Андора, с което изгубиха шансове за продължаване напред.

България установи натиск в началото на двубоя в Албена, но успя да поведе в резултата чак в края на първата част, когато добавката на Мартин Георгиев намери мрежата на съперника. Второто полувреме започна изключително неприятно за "лъвчетата“, след като Кристиян Балов получи червен картон, а веднага след това Андора успя да изравни. В 65-тата минута Молинс вкара втори гол за съперника след изпълнение на ъглов удар, а в намален състав нашите момчета така и не успяха да стигнат поне до равенството до края на двубоя.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 3. Михаил Цонев (46 – 15. Кристиян Балов), 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 14. Дамян Йорданов (46 – 21. Александър Александров; 67 – 19. Петър Кирев), 8. Антоан Стоянов (79 – 16. Неджиб Хаджа), 18. Чунг Нгуен До, 11. Борислав Маринов (67 – 17. Кристиан Грозданов), 9. Преслав Бачев, 22. Стефан Трайков.

Селекционер: Йордан Петков.