Националният отбор на България за девойки до 17 години си осигури промоция в Лига "А“  на евроквалификациите.

В мач от втората фаза на евроквалификациите от Лига "B“ избраничките на селекционера Ангел Славов завършиха наравно 1:1 с връстничките си от Словения. Равенството осигури първото място в групата за българките и промоция в Лига "А“.

Ивана Чалакова получи директен червен картон още в 7-ата минута на мача със словенките. Те се възползваха от численото си превъзходство и Осолник откри резултата в 23-ата минута.

Йорданка Парнарова изравни за България в 37-ата минута, а до края на срещата националките издържаха на натиска и удържаха равенството.

България завърши на първо място в групата благодарение на победи с 6:1 над Азербайджан в първата си среща и 6:0 срещу Молдова във втората.