Мъжкият национален отбор на България загуби с 0:1 от Иран в контрола, която се изигра на стадион "Христо Ботев“ в Пловдив.

Халфът на руския Ростов Мохамед Мохеби вкара единствения гол в мача в 14-ата минута. Той се възползва от асистенция на полузащитника на Брентфорд Саман Годос.

Преди първия съдийски сигнал момчетата на Младен Кръстаич позираха за отборна снимка с фланелки с лика на Петър Хубчев и надпис: "С теб сме".

Героят от САЩ'94 се бори с коварна болест. В знак на подкрепа в ръцете на Кирил Десподов се появи фланелка на България с името на Хубчев и неговия номер - 5.

Въпреки че имаха леко превъзходство през по-голямата част от двубоя, избраниците на селекционера Младен Кръстаич така и не успяха да стигнат до гол. Нещо повече, по-добрите положения за гол бяха за гостите.

Младен Кръстаич започна мача със: Димитър Митов, Алекс Петков, Димо Кръстев, Илия Груев-младши, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев, Иван Йорданов, Кирил Десподов, Преслав Боруков и Лукас Петков.