Младежкият национален тим на България загуби гостуването си на Албания в приятелски двубой с 1:3. Двубоят се игра на ст. "Елбасан Арена“ в Елбасан, а младите "лъвове“ стартираха неуверено мача, като допуснаха две попадения до 15-тата минута, дело на Шпенди и Куртулан. Все пак отборът на селекционера Александър Димитров успя да отвърне на удара и в средата на първата част Кристиян Стоянов успя да намали преднината на домакините. До почивката нашите имаха шанс дори да достигнат до равенството, но резултатът остана непроменен.

Втората част също стартира с ранен гол за Албания, чийто автор бе Бериша, а попадението прекърши амбициите на българския тим за по-позитивен изход от двубоя до последния сигнал.

Преди няколко дни България U21 спечели проверката си срещу Черна гора в Благоевград с 1:0.

Стартов състав на България: 1. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 2. Мартин Георгиев, 6. Емил Ценов, 21. Даниел Хвойнев, 8. Божидар Пенчев, 20. Кристиян Стоянов, 7. Роберто Райчев, 10. Красиан Колев, 19. Николай Златев, 17. Мартин Сораков.

Селекционер: Александър Димитров