От Реал Мадрид проявяват сериозен интерес към левия бранител на Бенфика Алваро Карерас, като трансферът може да се осъществи със съдействието на Манчестър Юнайтед, за да излезе по-изгодно сделката за испанския клуб, съобщава "АС“.

Испанският футболист премина в Бенфика миналото лято от Манчестър Юнайтед.

Според информацията, в договора на Карерас с клуба от Лисабон е включена освобождаваща клауза от 50 млн. евро. За Манчестър Юнайтед обаче тази сума е 18 млн. евро.

В Реал сериозно разглеждат вариант, от Манчестър Юнайтед да активират клаузата с откупуването на играча на 18 млн. евро. След това Реал може да купи Карерас срещу сума между 30 и 35 млн. евро.

През настоящия сезон Алваро Карерас има 47 мача за Бенфика до момента във всички турнири, в които е вкарал 4 гола и е направил 5 асистенции.

Договорът на бранителя С Бенфика е до лятото на 2029 година.