Световният шампион Аржентина победи Коста Рика с 3:1 в контрола, която се изигра на стадион "Лос Анджелис Мемориал Колизеум“ в Лос Анджелис.

Избраниците на селекционера Лионел Скалони, сред които не бе суперзвездата Лионел Меси, стигнаха до успеха, след като до 52-ата минута изоставаха с 0:1.

Тимът на Коста Рика изненадващо поведе с попадение на нападателя на Спартак Москва Манфред Угалде.

Неостаряващият Анхел Ди Мария възстанови равенството в 52-ата минута,у а само четири по-късно Алексис МакАлистър направи резултата 2:1 за "гаучосите“.

Крайното 3:1 оформи Лаутаро Мартинес в 77-ата минута, като той се появи на терена 6 минути по-рано. Асистира му Родриго Де Пол, който пък влезе в игра 5 минути по-рано.

За Аржентина това е трета поредна победа.

Отборът на Коста Рика бе в серия от две победи преди този двубой.