Бенфика сътвори уникален обрат от 0:1 на 4:1 при гостуването си на Ещрела в Амадора в среща от 19-ия кръг на португалския футболен елит при мъжете.

Домакините поведоха с гол на Лео Жаба в 28-ата минута. Лисабонският гранд обаче обърна развоя в своя полза с попадения на Артур Кабрал в 44-ата (асистенция на Анхел ди Мария) и Рафа Силва в първата минута на добавеното от съдията време на първата част.

Ветеранът Николас Отаменди отбеляза с 3:1 в 53-ата минута. Малиецът Режис Ндо остави тима на Ещрела с човек по-малко в 71-ата минута след като получи втори жълт и респективно червен картон заради спъване на противников играч.

Последният гол в мача отбеляза Маркуш Леонардо в самия край на добавеното от съдията време на мача.

С успеха Бенфика измести Спортинг (46 точки и мач по-малко) от върха във временното класиране и вече има актив от 48 точки преди срещата на конкурента си за титлата.

Припомняме, че преди дни "орлите" бяха отстранени от Ещорил на полуфиналите в турнира за Купата на Португалия.

За първенство обаче столичният клуб е в серия от вече 6 поредни победи.