Финландия победи като домакин Естония с 2:1 в контролен мач, който се изигра на Олимпийския стадион в Хелзинки.

Халфът Фредрик Йенсен даде преднина на Финландия в 30-ата минута, довкарвайки във вратата на Естония, след като изпусна дузпа.

Осем минути по-късно вратарят на естонците Карл Хайн си вкара автогол за 2:0 за Финландия.

След почивката гостите успяха да върна едно попадение чрез Алекс Там в 63-ата минута, но за повече нямаха сили.

Тимът на Естония продължава негативна серия, като вече в 13 поредни мача отборът няма пълен успех. В тях тимът успя да запише две равенства. Последният успех на отбора е от януари 2023 година.

Финландците постигнаха трети успех в последните си пет мача, като имат и две загуби.