Отборът на АПОЕЛ Никозия, с българския полузащитник Георги Костадинов в редиците си, победи като домакин Омония с 3:0 в дербито на кипърското първенство.

Костадинов изигра пореден впечатляващ мач с екипа на АПОЕЛ, потвърждавайки страхотната форма, в която се намира. Той направи поредна категорична заявка за завръщане в националния тим на България.

Бразилецът Маркиньос откри резултата в 1-ата минута на добавеното време ва първата част, като с ключов принос за гола бе Костадинов.

Ставрос Гавриел удвои в 83-ата минута,а крайното 3:0 оформи Исам Чебаке в 90-ата минута на срещата.

Победата увеличи преднината на АПОЕЛ на върха в класирането на 6 точки. "Жълто-сините“ имат 38 точки на върха след 16 мача. С по 32 след тях са наредени Омония, шампионите от Арис Лимасол и ФК Пафос.