Аякс бе отстранен от аматьорския Херкулес, губейки с 2:3 от Купата на Нидерландия. Херкулес е отбор от четвърта дивизия на страната.

Аякс губеше с 0:2 до 82-та минута, когато Бриан Броби (83') и Чуба Акпом (89') изравниха резултата. Херкулес успя да вкара трети гол чрез Матс Гротенберг в третата минута от добавеното време на срещата. Наставникът на аматьорите Рене ван дер Куй даде точно два % възможност на състава си преди мача.

Треньорът на Аякс Джон ван'т Шип не присъства на мача, тъй като е в Австралия, където ще се състои сватбата на сина му.

Това е първи път, в който Аякс губи от аматьори за Купата на Нидерландия. В предишните 29 пъти амстердамци бяха отбелязвали поне по 4 попадения срещу скромните си съперници.

Аякс бе в зоната на изпадащите в класирането на Ередивизи, но се вдигна до петото място.