Интер Маями победи като домакин Нашвил с 3:1 в мач от 10-ия кръг на американската Мейджър Лийг Сокър.

Аржентинската суперзвезда на Интер Лионел Меси отново блесна, като реализира два от головете и асистира за третия.

Гостите откриха резултата след само 102 секунди игра. Франко Негри си отбеляза автогол, след като засече топката от корнер и я изпрати в собствената си врата.

Минути по-късно възпитаниците на Гари Смит можеха да удвоят аванса си, но Джошуа Бауер стреля в напречната греда.

Лионел Меси възстанови равенството в 10-ата минута. Аржентинецът обаче нямаше късмет при следващата атака, когато стреля в дясната греда.

Преди почивката Серхио Бускетс засече с глава центриране от ъглов удар на Лео Меси за 2:1.

След паузата Леонардо Афонсо бе фаулиран в наказателното поле и спечели дузпа, който бе реализирана от Лионел Меси за крайното 3:1.

След втората си поредна и общо пета шампионатна победа от 10 изиграни мача Интер Маями е лидер в Източната конференция с 2 точки преднина пред Ню Йорк Ред Булс, които са с мач по-малко.

Тимът на Нашвил регистрира втора поредна и общо трета загуба за сезона от 8 изиграни двубоя, като е на предпоследната, 14-а позиция в Конференцията.