Лионел Меси отново спечели наградата за най-добър футболист, на церемонията по връчването на отличията "FIFA The Best“.

Това е безпрецедентна 3-а награда за аржентинеца. С 2 остава Кристиано Роналдо и Роберт Левандовски.

Настоящият играч на американския Интер (Маями) и световен шампион със състава на Аржентина стигна до безпрецендентен за футболист в исторически план 44-и трофей. Той спечели с отбора си Купата на лигите в САЩ.

Той се съревноваваше за отличието с Килиан Мбапе и Ерлинг Холанд. И тримата не присъстваха на церемонията. Меси и Холанд събраха еднакъв брой точки - по 48, но първото място е за аржентинеца заради повечето гласове за него от капитаните на национални тимове. Сред треньорите и журналистите най-много точки събра Холанд, а фаворит на феновете е "Бълхата".

За гласуването за всяка награда се взимат под внимание постиженията на футболистите в периода 19 декември 2022 – 20 август 2023, което означава, че Световното първенство в Катар, което Аржентина спечели, не влиза в сметките при гласуването.

Победителите във всички категории се определят от комбинирания вот на капитаните и селекционерите на националните отбори, журналисти и фенове. Всяка от четирите групи съставлява по 25% от вота.