Мегазвездата на световния футбол и носител на Златна топка за 2022-а година Карим Бензема направи нов интригуващ двубой при успеха на неговия Ал Итихад над гостуващия Ал Уехда с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Саудитската професионална лига.

Двубоят се игра на стадиона в град Джеда.

Световният шампион със състава на "петлите" откри резултата с гол в 30-ата минута, но попадението беше отменено от ВАР поради засада.

Само 5 по-късно Одион Игало изведе гостите напред, вкарвайки за 0:1.

В самия край на първото полувреме Бензема пропусна дузпа.

Въпреки това в 84-ата минута Ал Итихад изравниха чрез мароканеца Абдерразах Хамдалах. Той отбеляза след точно изпълнен 11-метров наказателен удар.

Отново ветеранът Хамдалах отбеляза за крайното 2:1. Това се случи в 4-ата минута на добавеното от съдията време на срещата след асистенция на Бензема.

Малко преди това Саад ал Муса от Ал Итихад беше изгонен с директен червен картон.

С успеха клубът на Карим Бензема събра актив от 37 точки и се намира на 5-о място във временното класиране. Ал Уехта е на 9-о място с 26 точки.