Уелингтън Финикс се изкачи на върха в австралийското футболно първенство след успех с 3:2 над Аделаида Юнайтед като домакин в среща от 19-ия кръг.

Мачът се игра на "Скай Стейдиъм" в столицата на Нова Зеландия - Уелингтън.

Българинът Божидар Краев започна като титуляр и игра до 69-ата минута когато беше заменен от Коста Барбарусес.

Бенджамин Олд даде аванс на домакините с гол в 34-ата минута. 18-годишният Лука Йованович изравни за Аделаида в 59-ата от дузпа. 11-минути по-късно Оскар ван Хатум даде аванс отново за домакините, а Бенджамин Олд вкара втория си гол, правейки резултата 3:1 в 78-ата.

Крайното 3:2 оформи Хироши Ибусуки в 4-ата минута на добавеното от съдията продължение на срещата.

С успеха Уелингтън излязоха на върха във временното класиране с актив от 40 точки - на 3 пред Сентрал Коуст Маринърс. Аделаида Юнайтед са 10-и с 19 точки.