Воденият от Станимир Стоилов тим на Гьозтепе регистрира тежка загуба във второто ниво на футбола в Турция.

В мач от 17-ия кръг в турската Първа лига Гьозтепе загуби като гост на Бодрумспор с 0:3.

За отбора от Измир това е първа загуба след пет поредни победи във всички турнири.

Отборът на Бодрумспор се върна към победите, след като бе регистрирал равенства в предишните си два шампионатни мача.

Самет Ялчън в 34-ата, автогол на Огюн Байрак в 41-ата и попадение на Кенан Йозер в 79-ата минута донесоха категоричният успех за Бодрумспор.

Бесен от слабата ира на тима си Стоилов направи четири смени на почивката на мача, но и това не помогна за обрат.

След 5-ата си загуба за сезона Гьозтепе е на 3-ото място в класирането, на точка зад Коджаелиспор, който е втори.

Бодрумспор регистрира 8-ия си успех за сезона, като се изкачи до 5-ата позиция.

В следващия си мач, на 14 януари, Гьозтепе гостува на пряк конкурент за челните места – Сакарияспор, който е на 4-та позиция със същия точков актив като Гьозтепе.

В същия ден Бодрумспор приема закъсалия на дъното Гиресунспор.