Националът на България Георги Русев направи успешен дебют за новия си тим Сион.

В мач от 19-ия кръг на второто ниво на футбола в Швейцария отборът на Сион победи като гост Вил с 4:1.

След успеха и преди останалите мачове от кръга Сион е лидер в класирането, като има три точки повече от втория Тун, който е с мач по-малко.

Русев бе резерва, като се появи на терена в 73-ата минута на мястото на автора на втория гол Лиъм Чипърфилд при резултат 4:0 за Сион.

Деян Соргич откри резултата минута преди края на първата част, Чипърфилд удвои в 52-ата, а четири по-късно ветеранът Рето Циглер покачи на 3:0. Иляс Шуареф в 68-ата минута увеличи на 4:0, а домакините чрез Тим Щаубли девет преди края оформиха крайния резултат.

25-годишният Георги Русев бе продаден тази зима от ЦСКА 1948 на швейцарския клуб.

Кариерата на национала до момента е преминала през вторите отбори на Елче и Хетафе в Испания, както и в Септември София и ЦСКА 1948.

За националния тим на страната има 14 мача и 1 гол.