Кирил Десподов и неговият ПАОК запазиха върха в гръцката Суперлига, завършвайки 1:1 като домакин на шампиона АЕК (Атина) в дербито на 22-ия кръг на елита на южната ни съседка.

Срещата се игра на стадион "Тумба" в Солун.

Шведът Никлас Елиасон даде аванс за гостите с попадение в 47-ата минута. Само 12 минути по-късно в игра за ПАОК влезе капитанът на националния ни отбор Кирил Десподов, който замени Томас Мург.

В 81-ата минута именно българинът беше близо до попадение, но негов удар нацели гредата на АЕК.

Настоящият лидер в шампионата изравни в 88-ата минута чрез поляка Томаш Кенджора.

С равенството ПАОК остана на върха във временното класиране с актив от 51 точки, а гостите са вече трети с 49.

На второ място се озова Панатинайкос, който днес победи Пансерайкос с 3:0 като гост.