Ал Насър с Кристиано Роналдо и Садио Мане в състава си отпадна на 1/4-финал в тазгодишното издание на Шампионската лига на Азия. Саудитския клуб бе елиминиран от Ал Аин от Обединените арабски емирства след изпълнение на дузпи. Първият мач завърши 1:0 за Ал Аин, а редовното време вчера завърши 3:2, което прати мача в продължения.

В двата периода по 15 минути отборите си вкараха по още един гол (4:3) и така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Софиан Рахими вкара два гола за гостите в 28' и 45', а Абдулрахман Гареб върна едно попадение за саудитите в продължението на първата част.

Калид Еиса си вкара автогол в началото на второто полувреме и по този начин резултатът бе изравнен, а Алекс Телеш даде преднината на Ал Насър в 72', което прати мача в продължения.

В 98' домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Айман Яхия, като в края на първото продължение Султан Ал Шамси вкара трети гол за отбора от Абу Даби.

Точно когато всичко изглеждаше приключило за Ал Насър, Кристиано Роналдо отбеляза дузпа в 118' и прати мача към рулетката на дузпите.

Там обаче, домакините вкараха само един от 4 изстрела, докато противниците им отбелязаха всички си три дузпи и така си осигуриха място в Топ 4 на турнира.