Испанският колос Реал (Мадрид) записа първа победа на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в САЩ.

Грандът от Европа разби с 3:1 мексиканския Пачука в двубой от група "Н" на

Резултатът откри Джуд Белингам. Той бе точен в 35-ата минута след асистенция на Франсиско Гарсия. Само 8 по-късно турският национал Арда Гюлер покачи на 2:0. Той получи страхотен пас от Гонсало Гарсия в наказателното поле и стреля право в долния ляв ъгъл за 2:0.

Уругваецът Федерико Валверде оформи класиката 3:0 в 70-ата минута. Головият пас даде резервата Браим Диас

Почетното попадение за Пачука вкара 19-годишният Елиас Монтиел в 80-ата минута. 

Мадридчани играха почти цял мач с човек по-малко, защото Раул Асенсио бе изгонен още в 7-ата минута заради събаряне на Саломон Рондон от гостите, който получи извеждащо подаване и бе близо да се измъкне сам срещу вратаря.

След срещата Реал излезе начело в подреждането с 4 точки. Австрийският РБ Залцбург са с 3, но и мач по-малко. Трети са Ал Хилал с 1 точка. Те също са с мач по-малко. На дъното е Пачука с 2 загуби от 2 срещи и 0 точки.