Галатасарай победи се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Турция след труден успех с 4:2 срещу втородивизионния Бандърмаспор.

Мачът се игра на "Рамс парк" в Истанбул.

Колумбиецът Дейвинсон Санчес даде аванс за "Чим Бом" с гол в 26-ата минута. Халил Дервишоглу покачи за 2:0 в 36-ата след точно изпълнена дузпа.

Само 4 по-късно Тете направи резултата класически, разписвайки се също от 11-метров наказателен удар.

Тогава дойде и моментът на гостите. Защитникът на Бандърмаспор Серген Пичинджиол намали на 1:3 в 3-ата минута на добавеното от съдията продължение на първата част.

Конгоанецът Реми Мулумба направи резултата 2:3 в 77-ата и до края втородивизионния тим имаше още няколко положения да изравни резултата.

В самия края на мача Галатасарай направи резултата 4:2 след попадение на Карлуш Винисиус.