Рио Аве завърши 3:3 с кандидата за шампион Спортинг (Лисабон) като домакин в среща от 23-ия кръг на Примейра лига.

Домакините откриха резултата с гол на Умар Ембало още в 3-ата минута. Гостите сътвориха обрат след като Мортен Хюлманд в 9-ата изравни, а звездата Виктор Гьокереш направи 2:1 в 44-ата. Точно преди почивката домакините изравниха чрез Абдул-Азис Якубу, който беше точен от дузпа.

Отново той от бялата точка направи резултата 3:2 в полза на Рио Аве в 67-ата, но 6 по-късно столичани изравниха чрез Себастиан Коатес.

В края на мача Ренато Панталон от домакините беше изгонен след като си изкара два жълти и респективно червен картон.

След равенството Спортинг изостанаха на 2 точки от лидера Бенфика. Лисабонският гранд има 57 срещу 59 за актуалния шампион.