Отборът на АПОЕЛ (Никозия), където играе българският национал Георги Костадинов, докосва титлата в Кипър.

В мач от предпоследния, 35-и кръг на шампионата АПОЕЛ загуби дербито с Омония с 0:1. В същото време конкурентът на АПОЕЛ за първото място АЕК (Ларнака) не успя да победи Анортозис, като двубоят приключи при равенство 1:1.

Така преди последния кръг АПОЕЛ и АЕК делят първото място с равни точки – по 72, но АПОЕЛ има предимство в допълнителните показатели.

В мача между АПОЕЛ и Омония Велко Симич с гол в 69-ата минута донесе трите точки за Омония. Успехът осигури на Омония и участие в евротурнирите.

Костадинов бе титуляр за АПОЕЛ, като остана на терена 76 минути. В 56-ата минута българинът пропусна отлична възможност да се разпише.

В последния кръг, който трябва да се изиграе на 11 май, АПОЕЛ приема АЕК, като и равенство ще е достатъчно на тима от Никозия за титлата, която ще е първа в кслубната история нао АПОЕЛ.