Нападателят на Байерн Лерой Сане е отклонил умопомрачителна оферта от саудитския Ал-Итихад, твърди "Скай Спортс“.

Според информацията, саудитите пробвали играча с предложение за четиригодишен договор за 100 млн. евро.

Сане отказал без да му мигне окото, предпочитайки да остане в Байерн. Футболистът планира да подпише нов договор с клуба от Мюнхен.

Очаква се новият договор на нападателя с Байерн да стане факт в близките седмици. Споразумението ще бъде до лятото на 2028 година.

Според условия по новото споразумение, Сане ще прибира базова заплата от 10 млн. евро на сезона, като сумата може да скочи до между 14 млн. и 16 млн. евро с различни бонуси.

Лерой Сане е в Байерн от 2020 година. В настоящия сезон играчът има 42 мача за Байерн, в които е вкарал 12 гола и е направил 5 асистенции.