Аржентина и Венецуела завършиха 2:2 в олимпийска квалификация в Зона Южна Америка.

Мачът бе първи и за двата тима във финалната фаза.

Двубоят се проведе на стадион "Национал Бригито Ириарте" в Каракас.

Двата тима започнаха с два автогола. Първо Леандро Брей от "гаучосите" си обтеляза в 16-ата минута, извеждайки домакините напред в резултата.

Карлос Алберто Вивас Гонсалес изравни в 39-ата, вкарвайки в собствената си врата.

До края на първото полувреме по един футболист от двата тима беше изгонен с директен червен картон. Първо Брайън Ортега напусна терена за Венецуела, а минута по-късно аржентинският футболист, играещ за английския Брайтън - Валентин Барко остави гостите с 10 души на терена.

Тиаго Алмада направи обрата пълен, вкарвайки в 61-ата минута, но в последната - 10-а минут ана даденото от съдията продължение на двубоя Кевин Келси от Венецуела изравни от дузпа.

Само три минути преди това Гонсало Лухан Мейи от Аржентина получи втори жълт и респективно чвервен картон, за да остави тима си с 9 души.

В другия мач от финалата група, игран снощи, Парагвай победи Бразилия.

В групата водят Парагвай с 3 точки. Те са следвани от Венецуела и Аржентина с по 1, а на дъното е Бразилия - без точка.