Интер Маями победи като гост Ню Ингланд Революйшън с 4:1 в мач от редовния сезон в американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

Тимът от Маями стигна до успеха след обрат, в основата на който бе аржентинската суперзвезда на тима Лионел Меси.

На "Жилет Стейдиъм“ във Фоксбъро домакините поведоха още в 1-ата минута с гол на аржентинското си острие Томас Чанкалай.

В 32-ата минута Лионел Меси възстанови равенството.

След почивката аржентинският гений изнесе поредно бляскаво шоу, за да подчини съперника.

В 68-ата минута маркова комбинация между Серхио Бускетс и Меси завърши с гол на втория за 2:1 за Интер Маями.

В 83-ата минута аржентинецът подаде на резервата Бенджамин Кремаски за 3:1.

В 89-ата минута се разписа и Луис Суарес, който се появи след почивката в игра за Интер Маями. Той реализира след асистенция на Меси.

С двата гола и две асистенции 36-годишният Меси счупи два рекорда в МЛС.

В 7 мача от редовния сезон в Лигата Меси има 16 резултатни действия – 9 гола и 7 асистенции. Преди него никой друг не е успявал да запише толкова в първите си седем мача за сезон.

Меси стана и първият в историята на МЛС със серия от пет поредни мача, в които записва две и повече голови действия.

Меси достигна и 1 200 голови действия (б.р. гол или подаване за гол) в кариерата си. Той има 832 гола и 368 асистенции в 1 057 мача.

След шестия си успех за сезона в 11 изиграни мача, Интер Маями е лидер в Източната конференция.

Ню Ингланд Революшън регистрира 7-а загуба от 9 изиграни мача, като заема 15-ото място в Конференцията.