Парагвай победи Бразилия с 1:0 в олимпийските квалификации по футбол в зона "Южна Америка".

Мачът е първи от финалната група отбори (Парагвай, Бразилия, Венецуела и Аржентина), които се състезават за място на Игрите в Париж през лятото от този континент.

17-годишната бъдеща суперзвезда Ендрик, който подписа предварителен договор с испанския гранд Реал Мадрид, пропусна дузпа в 29-ата минута за "селесао".

В края на първото полувреме падна и единственият гол в срещата. 21-годишният Фабрицио Пералта от гостите отбеляза попадението след асистенция на неговия съотборник в клубния Серо Портеньо - Уилдер Виера.

С победата Парагвай излезе начело в групата от 4 тима, от която само един ще вземе олимпийска квота. Тимът е с 3 точки.