Арука победи с 3:2 гранда Порто като домакин в среща от 21-ия кръг на португалската Примейра лига.

Мачът се игра на стадион "Мунисипал де Арука" в Арука, което е предградие на Порто.

Рафа Мухика даде аванс за домакините с гол още в 1-ата минута. Порто изравниха от дузпа чрез Еванилсон в 9-ата.

В 30-ата Кристо покачи за 2:1 за Арука след нов 11-метров наказателен удар, този път свирен в полза на домакините.

Еванилсон отбеляза отново за Порто в 35-ата минута, но голът беше отменен поради засада от ВАР.

През втората част паднаха нови две попадения. В 61-ата Хасон покачи за 3:1, а крайното 3:2 оформи Франсиско Консейсао в 86-ата. Нервите на гостите не издържаха и в 6-ата минута на добавеното от съдията продължение на мача Фабио Кардосо беше изгонен след втори жълт - респективно червен картон.

След поражението Порто остава на 3-а позиция във временното класиране с актив от 45 точки - на 7 зад лидерите Бенфика и Спортинг.

Арука са 7-и с 28 точки като това е 4-а поредна победа за тях в шампионата.