Френската мегазвезда Карим Бензема пропусна дузпа, но все пак неговият Ал Итихад победи с 3:1 гостуващия Ал Файха в среща от 25-ия кръг на Саудитската професионална лига по футбол.

Двубоят се игра на стадион "Принц Абдула ал-Файзал" в Джеда пред 9 312 зрители по трибуните.

Още в 20-ата минута Бензема изпусна да изведе домакините напред в резултата след като изпусна дузпа, а 5 минути по-късно гостите излязоха напред след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар от страна на Сабири.

До края на първата част Хамдалах в 30-ата и Ал Гамди в продължението направиха обрата пълен в полза на Ал Итихад. Бензема подаде за второто попадение.

През втората част Ал Сахафи фиксира крайното 3:1. Това се случи в 4-ата минута на продължението.

С успеха Ал Итихад събраха актив от 46 точки и са четвърти във временното класирането. Ал Файха са 8-и с 32 точки.