Спортинг (Лисабон) спечели дербито с Порто с 2:0 като домакин в среща от 14-ия кръг на португалския елитен шампионат.

Мачът се игра на стадион "Жозе Алваладе" в столицата на иберийската държава.

Шведът Виктор Гьокереш откри резултата с гол в 11-ата минута на срещата. В края на първата част отново той отбеляза, но попадението му беше отменено от ВАР поради засада.

В 51-ата легендата Пепе беше изгонен след грубо влизане в противников играч, оставяйки Порто с човек по-малко.

Педро Гонсалвеш оформи крайното 2:0 в 60-ата минута след асистенция на Гьокереш, а в 6-ата минута на добавеното от съдията продължение на срещата Паулиньо вкара още един гол за Спортинг, но той беше отменен поради засада от ВАР.

С успеха Спортинг излязоха на върха в подреждането с актив от 34 точки - на 1 пред Бенфика и на 3 зад Порто.