Лийдс спечели с 4:3 гостуването на Мидълзбро от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Като титуляр за "белите" на "Ривърсайд“ започна Илия Груев-младши.

Мидълзбро поведе в 7-ата минута чрез Айзея Джоунс. Крисенсио Съмървил реализира дузпа и изравни още в 14-ата, а само четири минути по-късно Патрик Бамфорд осъществи пълния обрат за Лийдс.

Мидълзбро възстанови паритета след половин час игра с попадение на Лате Лат.

Лийдс пак излезе напред в резултата в 39-ата минута, благодарение на Уили Ньонто, като след това се оказа, че е бил в засада. В Чимпиъншип обаче няма ВАР.

Лийдс дръпна с 4:2 след час игра с втория гол на Крисенсио Съмървил в срещата.

В 87-ата минута Лате Лат наказа много груба грешка на Илан Мелие, прехвърляйки го с глава за 3:4. До ново изравняване обаче не се стигна.

Така йоркширци съхраниха живи шансовете си за спечелването на директна промоция във Висшата лига. Отборът се изкачи на второ място във временното класиране с 90 точки, като има една повече пред третия Ипсуич.

"Трактористите“ все пак са с мач по-малко. Лестър е лидер с 91 точки, но и "лисиците“ са с мач по-малко от Илия Груев-младши и компания.

В следващия кръг Лийдс гостува на Куинс Парк Рейнджърс.