Ал Хилал записа 29-и пореден успех във всички турнири след победа над Ал Итихад с 2:0 като домакин в мегадербито на четвъртфиналите в азиатската Шампионска лига по футбол при мъжете.

Срещата се игра на "Кингдъм арена" в Рияд.

Резултатът откри Александър Митрович от дузпа в 40-ата минута, а само 2 по-късно Салем Ал Даусари покачи на 2:0 след асистенция на Малком. За гостите извън състава за днешния двубой остана звездата Карим Бензема.

През втората част не паднаха други попадения, но Нголо Канте получи директен червен картон в 66-ата минута заради грубост към противников играч.

Реваншът е на 12-и март на стадиона на Ал Итихад.

Ал Хилал вече са в серия от 37 мача без загуба (включително и приятелски) като са спечелили последните си 29 двубоя.

Това е втора поредна победа в близките дни за Ал Хилал над Ал Итихад. Преди дни именно Ал Хилал прекъсна серия от 6 поредни двубоя без поражение за днешния им опонент, побеждавайки ги с 3:1 в среща от Саудитската професионална лига преди дни.

Победителят от тази двойка ще играе на полуфиналите със спечелилия измежду Ал Аин и саудитския Ал Насър на Кристиано Роналдо (първият мач приключи с успех за тима от Обединени арабски емирства).