Френската звезда Карим Бензема беше главно действащо лице при успеха на своя Ал Итихад с 2:1 като домакин срещу Навбахор Наманган от Узбекистан в мач-реванш от елиминациите в Шампионска лига на Азия.

Срещата се игра в Джеда, Саудитска арабия.

Ветеранът си отбеляза автогол в 25-ата минута, давайки аванс на гостите. В добавеното време на първата част Хамдалах изравни след асистенция на Бензема.

В 75-ата минута попадение на носителя на "Златна топка" за 2022-а година беше отменено поради засада от ВАР.

Грузинецът Тома Табатадзе от гостите си отбеляза автогол в 87-ата минута, за да даде аванс на Ал Итихад.

До края на срещата сърбинът Йован Докич от Навбахор беше изгонен с директен червен картон заради грубост.

Първият двубой в Узбекистан приключи при резултат 0:0 и така след успеха днес, Ал Итихад продължава към четвъртфиналите. Там тимът очаква победителят от срещата между саудитския Ал Хилал и Сепахан от Иран. Първият мач завърши с успех за Ал Хилал с 3:1.