Женският национален отбор на България по футбол отстъпи с 0:1 на Естония в последна среща от група С/5 от турнира на УЕФА Лига на нациите.
Така българките остават на дъното на потока си с две равенства и две поражения от четири срещи и 2 точки.
И преди мача те нямаха шанс да станат един от най-добрите втори отбори, тъй като дори и победа щеше да увеличи актива им на 5 точки. Пред тях с по 6 в други групи са Косово и Кипър. Първи в група С/5 с 10 точки е отборът на Израел, вече пред Естония с 4 и България с 2.
Българският отбор игра цяло второ полувреме с 10 души, тъй като в последната минута на първата част капитанът
Николета Бойчева беше отстранена от игра с директен червен картон. Бойчева спаси сигурен гол в българската врата с цената на фаул срещу нападателката
Катрин Саулус.
Иначе първата част беше равностойна, с леко предимство на българките, но ударите им не попаднаха в целта.
Останали с човек по-малко, "лъвиците" през второто полувреме предимно се защитаваха, но отново късметът или липсата на зрялост им обърна гръб. В 91-ата минута естонките стигнаха до победата с гол на
Кристина Tерн, която беше прецизна след подаване на
Леевиса Меенисте.
Две минути по-късно съдийката от Кипър отсъди дузпа за България, след като
Силвия Кефалова беше препъната в наказателното поле от
Лиза Мерисалу.
Леонора Желева стреля от 11-те метра, но вратарката
Катарина Кепа спаси изстрела й.
Така в оставащите 4 минути от добавеното време нови голове не паднаха и България претърпя поражение от непретенциозния естонски състав.