Ал Хилал записа своята 31-а поредна победа във всички турнири, надигравайки Ал Итихад с 2:0 като гост в среща-реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига на Азия.

Двубоят се игра на стадиона в Джеда и беше своеобразно саудитско дерби в турнира.

Резултатът откри защитникът Ясир Гарсан Ал Шахрани в 61-ата минута след асистенция на Сергей Милинкович-Савич.

Мароканецът Абдерразах Хамдалах от Ал Итихад беше изгонен в края на мача заради неспортсменско поведение.

Крайното 2:0 оформи Малком в 5-ата минута на добавеното от съдията време на срещата.

Първият мач завърши с победа за Ал Хилал с 2:0 и с общ резултат 4:0 тимът стигна до полуфиналите в надпреварата.

Там саудитският гранд ще срещне Ал Аин от Обединени арабски емирства, който елиминира Ал Насър на Кристиано Роналдо с 5:4 (1:0 като домакин и 4:4 като гост).