Спарта (Прага) се доближи максимално до нова титла на Чехия. Тимът победи с 2:1 Баник (Острава) в среща от Шампионската група.

Двубоят се игра на стадион "epet ARENA" в Прага пред 17 057 зрители по трибуните.

Сърбинът Велко Бирманчевич откри резултата с гол в 30-ата минута. Михал Фридрих от гостите изравни в 54-ата след асистенция на 19-годишния Матей Шин.

Ганаецът Патрик Кпозо от Баник остави отбора си с човек по-малко в 58-ата минута след като получи директен червен картон за задържане на противников футболист.

Крайното 2:1 оформи авторът и на първото попадение за Спарта - Бирманчевич. Това той стори  60-ата минута.

С успех Спарта събра актив от 83 точки на върха в подреждането. Големият съперник Славия е на 7 точки отстояние, но и с мач по-малко.