Сръбският гранд Цървена звезда отново стана шампион на западната ни съседка. "Звездашите" победиха Бачка Топола с 2:1 в среща от 33-ия кръг, а в друг мач вторият във временното класиране Партизан допусна четвърто поредно поражение. Така четири кръга преди края на сезона Звезда са недостижими на върха във временното класиране с 84 точки, ставайки за седми пореден път носител на титлата в Суперлигата на Сърбия.

Двубоят днес се игра на стадион "Райко Митич" в Белград.

Домакините поведоха в резултата с гол на нигериеца Питър Оладежи Олайинка в 55-ата минута, но само 5 по-късно Иван Милосавлиевич изравни за гостите.

Крайното 2:1 оформи сенегалецът Шериф Ндиайе, вкарвайки в 75-ата минута.

С успеха Звезда събра актив от 84 точки. Партизан са втори със 70, а Бачка Топола остават 3-и. Те имат 66 пункта.

Цървена звезда продължават да нямат загуба за календарната 2024-а година във всички турнири.