Полузащитникът на Реал Мадрид Браим Диас игра за първи път като титуляр през сезона за Реал Мадрид и отпразнува дебюта си в стартовия състав с гол. Испанецът, който се завърна през лятото в "кралския клуб", откри резултата в двубоя срещу Лас Палмас, а Реал Мадрид спечели с 2:0.

След като загуби дербито на Мадрид срещу Атлетико, футболистите на Карло Анчелоти успяха бързо да се върнат на победния път, след като с гол на Хоселу по-малко от 10 минути след подновяването на играта беше оформен и крайния резултат.

С победата си в седмия кръг, Реал Мадрид събра 18 точки и изостава на една от лидера Жирона и изпреварва с толкова шампиона Барселона.

Добрата новина за "белия балет" е завръщането в игра на Винисиус Жуниор, който получи контузия преди паузата за националните отбори и пропусна мача с Атлетико Мадрид заради натравяне.

Проблемите за Реал в отбрана се задълбочават, защото Давид Алаба получи травма и беше заменен в 41-та минута.