Реал Мадрид победи Селта с 4:0 като домакин в 28-ия кръг на Ла Лига. Двубоят се проведе на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Бразилското крило Винисиус Жуниор откри в 21-та минута, а автогол на вратаря Висенте Гуаита удвои в 79-та. Бранителят Карлос Домингес също си вкара автогол в 88-та минута, a турският халф Арда Гюлер оформи крайния резултат в четвъртата минута от добавеното време, благодарение на асистенция от Дани Себайос.

Халфът на "лос бланкос" Джуд Белингам изтърпя единия от двата мача наказание за директния му червен картон при гостуването срещу Валенсия миналата седмица. Другата среща, в която Карло Анчелоти няма да разчита на англичанина е следващата събота при гостуването на Осасуна от 17:15 часа.

Реал Мадрид е първи с 69 точки, а Селта е 17-и с 24, на две над зоната на изпадащите.