Реал Сосиедад приема Алавес в двубой от 19-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата на "Реале Арена" в Сан Себастиан озапочва в 20:15 часа.

Днешните домакини влизат като фаворит за победата в този двубой. Баските се намират на шестото място в класирането с актив от 31 точки. Реал е на седем пункта от Топ 4 и за момента изглежда, че няма да повтори постижението си от миналия сезон и да завърши в челната четворка.

Алавес имаше неприятни противници в последно време и нямаше как да изпрати 2023 година с положителни резултати. Тимът първо гостува на Жирона, а след това посрещна и Реал Мадрид. На практика Алавес не бе далеч от точка срещу "белия балет“ като почти цяло второ полувреме игра с човек по-малко, но в крайна сметка допусна пагубния гол за 0:1 в 90+2' минута.