Жирона спечели 5-и пореден мач в Ла Лига и отново оглави временното класиране в испанското първенство. Селекцията на Мигел Муньос спечели домакинството си на Майорка с 5:3 в мач от шести кръг на елита.

Срещата започна чудесно за гостите, които откриха резултата още в 4' след точно изпълнена дузпа от Ведат Мурики.

"Бяло-червените" имаха нужда от малко време, за да отвърнат на удара, но след това тотално надиграха съперника си и се оттеглиха на почивката при аванс от 4:1. С голове за Жирона се отличиха Давид Лопес в 26', Артьом Довбик в 33' от дузпа, Иван Мартин в 37' и Янгел Ерера в 45'.

Савио покачи на 5:1 в 57', а в последните минути на мача възпитаниците на Хавиер Агире върнаха два гола чрез резервата Абдон Прац.

Жирона е лидер в Ла Лига с 16 точки, докато Майорка е на 15-а позиция с 5 точки.