Майорка надигра Осасуна с 3:2 у дома в 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Мачът се изигра на "Estadi Mallorca Son Moix" в Палма де Майорка.

Защитникът Пабло Ибанес откри за гостите в седмата минута, а сръбският бранител Матия Настасич изравни в 12-та, благодарение на асистенция от халфа Даниел Родригес. Именно полузащитникът изведе домакините в 53-та минута, когато бе намерен от бранителя Пабло МафеоАнтонио Раийо покачи на 3:1 в 62-та чрез подаване на Родригес, а в първата минута от добавеното време Раул оформи крайния резултат след пас на аржентинския нападател Чими Авила.

Майорка се отдалечи от зоната на изпадащите и вече е 14-и с 18 точки, 3 повече от Кадис, който е първият над чертата. Осасуна остава 12-и с 19.