Бетис победи като домакин Алмерия с 3:2 в мач от 35-ия кръг в испанската Ла Лига.

Успехът изкачи тима от Севиля до 6-ото място в подреждането, даващо право на участие в групите на следващото издание на Лига Европа.

Тимът има точка аванс пред 7-ия Реал Сосиедад, който е с мач по-малко.

Отборът на Алмерия, който е на последното място в класирането и вече изпадна, регистрира 22-ата си загуба за сезона.

Бетис поведе с гол на Пабло Форналс още в 8-ата минута. Допълнително спокойствие на домакините даде Иско, след като удвои аванса на тима в 28-ата минута.

Гостите успяха да се върнат в мача в първата минута на добавеното време на първата част чрез бразилския ветеран Лео Баптищао.

В 64-ата минута Иско намери отлично Айосе Перес за 3:1 за Бетис.

Крайното 3:2 оформи резервата Лука Ромеро, който се разписа само минута след като се появи на терена.